Čtvrteční) zprávy, slz radosti bylo hodně, to vám povím.

Čtvrteční) zprávy, slz radosti bylo hodně, to vám povím.

"Nyní vidíme pacienty ještě mladší než 45 let – ve věku 20 až 30 let – kteří jsou diagnostikováni s touto rakovinou a často ve velmi pozdních stádiích," řekl Ng. "Je zřejmé, že doporučení USPSTF zahájit screening ve věku 45 let nebude stačit k zachycení těchto mladých lidí, kteří jsou diagnostikováni."

Je zapotřebí více výzkumu u lidí mladších 45 let, aby bylo možné určit rizikové faktory a přizpůsobit budoucí pokyny pro lidi, kteří je mají, dodala.

Mezitím Sebastian nabádá lidi, aby se poučili z jejích zkušeností a nechali se vyšetřit na kolorektální karcinom, pokud splní směrnice USPSTF.

"Získejte slovo… pokud si poskytovatelé nejsou vědomi této nové změny, pak se pacienti musí hájit sami," řekla. "I když si myslíš, že to nejsi ty, může se ti to stát."

Sledujte Adriannu Rodriguez na Twitteru: @AdriannaUSAT.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Americká asociace pro výzkum rakoviny zveřejnila svou první zprávu o pokroku v oblasti rozdílů v oblasti rakoviny, nastínila složité důvody, proč existují, a plán, jak je země může překonat.

Zpráva přichází v klíčové době během pandemie koronaviru, kdy federální úředníci a instituce kritičtěji uvažují o rasových rozdílech ve zdravotnictví.

Tato zpráva není první svého druhu v lékařské komunitě, ale je pozoruhodným krokem správným směrem pro AACR, říkají odborníci.

„Jako vědecká společnost prohlašují světu, že rovnost ve zdraví a rozdíly v oblasti rakoviny mají tak zásadní význam,“ řekla Dr. Carol Brown, senior viceprezidentka a hlavní ředitelka pro spravedlnost ve zdraví v Memorial Sloan Kettering Cancer Center. "Tato zpráva dává (vědcům) vodítko, které jim ukazuje, jak pomoci."

K vaší pohodě se dostanete pouhým kliknutím na https://welltone-website.com/ .

Podle zprávy:

  • U černochů je úmrtnost na rakovinu prostaty dvakrát vyšší než u bělochů.
  • Hispánské děti mají o 20 % vyšší pravděpodobnost, že se u nich rozvine leukémie, než nehispánské bílé děti.
  • Dospělí obyvatelé Asie a Tichomoří mají dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí na rakovinu žaludku než dospělí běloši.
  • Dospělí indiáni/domorodci z Aljašky mají dvakrát vyšší pravděpodobnost vzniku rakoviny jater a žlučovodů než bílí dospělí.

Výzkumníci poznamenávají, že u COVID-19 existuje mnoho z těchto rozdílů v míře rakoviny.

  • Hispánci tvoří asi 18 % americké populace, ale 34 % případů COVID-19.
  • Černoši tvoří asi 13 % populace, ale 20 % případů COVID-19 a 23 % úmrtí.
  • Míra hospitalizace amerických indiánů/aljašských domorodců je u COVID-19 pětkrát vyšší než u bělochů.

Autoři zprávy identifikovali mnoho faktorů, které přispívají k rozdílům ve zdraví rakoviny, a nazvali je „složitými a vzájemně souvisejícími“. Mezi nejdůležitější patřily vzdělání a příjem, přístup ke zdravotní péči, užívání tabáku a obezita, bydlení a genetické faktory.

Ginsburg proti rakovině byl „pozoruhodný boj“: RBG bojovala s pěti záchvaty rakoviny během dvou desetiletí

Výzkumníci nejen přesně určili rozdíly v rakovině, ale také rozdíly ve screeningu a léčbě rakoviny. Podle zprávy mají běloši výrazně vyšší pravděpodobnost, že budou mít aktuální screening kolorektálního karcinomu než Hispánci, asi 63 % oproti 47 %. Černošští pacienti s rakovinou žlučovodů mají o 50 % nižší pravděpodobnost operace ve srovnání s pacienty bílé pleti.

AACR vyzvala tvůrce politik a zúčastněné strany, aby pracovali na odstranění rozdílů ve zdraví rakoviny tím, že navýší financování federálním agenturám, které mají za úkol je snížit, včetně různorodé populace účastníků klinických studií a podpory různorodé pracovní síly ve zdravotnictví.

„Toto úsilí musí být spojeno s akcemi k vymýcení sociálních nespravedlností, které jsou překážkami rovnosti ve zdraví, což je jedno z našich nejzákladnějších lidských práv,“ uvedli autoři.

Brown říká, že účast na studiích rakoviny je „mimořádně účinný“ způsob, jak snížit a odstranit rozdíly v rakovině a dosáhnout rovnosti v oblasti zdraví.

"Začali jsme skutečně rozluštit kód s ohledem na molekulární příčinu… a máme mnoho léčebných postupů a zkoušek, čemuž se říká cílená terapie," řekla. "Je kriticky důležité, aby se těchto klinických studií účastnili různí lidé."

Sledujte Adriannu Rodriguez na Twitteru: @AdriannaUSAT.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Poznámka redakce: V pátek ráno Buffalo Bills řekl, že Damar Hamlin dýchal sám a mluvil poté, co mu lékaři odstranili dýchací trubici. Zde je naše nejnovější zpravodajství o Hamlinovi.

Jednou z prvních myšlenek Damara Hamlina na bezpečnost Billa poté, co se ve středu večer probudil na jednotce intenzivní péče, bylo písemně se zeptat, kdo vyhrál pondělní zápas Bills-Bengals, během kterého utrpěl zástavu srdce.

Po probuzení poté, co dostal sedativy, se Hamlin řídil příkazy a dokonce byl schopen komunikovat písemně. Hamlin zůstává v kritickém stavu s dýchací trubicí, podle jeho lékařů, kteří se poprvé veřejně vyjádřili ve čtvrtek o jeho stavu na tiskové konferenci konané v lékařském centru University of Cincinnati.

"Odpověď je ano, Damare, vyhrál jsi hru života," řekl Dr. Timothy Pritts.

První Hamlinovy ​​komentáře se podle lékařů týkaly sestry u jeho lůžka, zatímco jeho rodina, přátelé a členové organizace Bills zůstali po jeho boku od doby, kdy byl převezen do zdravotnického zařízení.

HRAJTE A VYHRAJTE 10 000 $: Vstup do bazénu profesionálních přeživších pro fotbal v USA TODAY je zdarma. Zaregistrujte se nyní!

"Držel ruce mnoha lidem," řekl o Hamlinovi doktor William Knight IV.

"Byl s nimi velmi interaktivní," dodal Pritts.

Lékaři uvedli, že Hamlin vyjádřil překvapení, když byl informován, že byl předtím dva dny pod sedativy, a za masivní podporu, které se mu dostalo.

"Nejde jen o to, že svítí světla, jde o to, že je doma," řekl Pritts o Hamlinovi.

"Všechny válce pálí přímo v jeho mozku."

Hamlin dělá značné pokroky a jeho neurologický stav a funkce jsou neporušené, řekli jeho lékaři.

„Poslední tři dny to byla dlouhá a obtížná cesta. Byl velmi nemocný a zaznamenal velmi pozoruhodné uzdravení a zlepšení." řekl Knight.

"Nemůžeme dostatečně ocenit lékařský tým Bills," řekl Pritts. "Je vzácné, aby se stalo něco tak vážného a poznali to tak rychle."

Lékaři uvedli, že Hamlin má před sebou „mnoho, mnoho kroků“ na své cestě k uzdravení, včetně vlastního dýchání, než bude nakonec propuštěn.

Neexistuje žádný časový plán pro Hamlinovo zotavení, protože lékaři pokračují v práci den za dnem.

"To, co bychom rádi viděli, než ho povýšíme do stabilního stavu, by bylo vytažení dýchací trubice a pokračující zlepšování z neurologického a respiračního hlediska," řekl Pritts.

Knight a Pritts doufají, že se Hamlin může vrátit k tomu, „kdo byl, než se to stalo“, ale také uznali, že „je příliš brzy“ diskutovat o tom, zda Hamlin může znovu hrát fotbal.

NFL NEWSLETTER: Zaregistrujte se nyní, abyste dostávali fotbalové zprávy do vaší e-mailové schránky

STANOVISKO: Okamžité zpravodajství ESPN o situaci Damar Hamlin se správným tónem

Zde je nejnovější:

NFL nebude pokračovat ve hře Bills-Bengals

Bills and Bengals nebudou pokračovat ani znovu hrát svou hru, která byla pozastavena 2. ledna po Hamlinově kolapsu, oznámila ve čtvrtek NFL.

Liga oznámila, že hra byla zrušena, takže oba týmy dokončí základní sezónu 2022 s jedním odehraným zápasem méně než všechny ostatní týmy v lize. V pátek se bude hlasovat o návrhu, jak se vypořádat s nasazováním do play off, který doporučil komisař NFL Roger Goodell a schválil soutěžní výbor.

To, že si NFL nebude muset vybojovat čas na opakování zápasu Bills-Bengals, umožní NFL zahájit play-off příští víkend podle plánu, což je faktor, který hrál v rozhodnutí ligy. Zachová také týden volna mezi konferenčními mistrovskými zápasy 29. ledna a Super Bowlem 57 12. února.

"Když jsme zvažovali fotbalový rozvrh, našimi zásadami bylo omezit narušení celé ligy a minimalizovat konkurenční nerovnosti," uvedl Goodell v prohlášení oznamujícím rozhodnutí. „Uznávám, že dokonalé řešení neexistuje. Návrh, o jehož zvážení žádáme vlastníky, se však zabývá nejvýznamnějšími potenciálními spravedlivými problémy, které vznikly obtížným, ale nezbytným rozhodnutím nehrát hru za těchto mimořádných okolností.

Josh Allen říká, že Hamlinova rodina pomohla týmu posunout se vpřed

Hlavní trenér Sean McDermott na čtvrteční tiskové konferenci řekl, že Bills měli pro tým k dispozici další poradce po Hamlinově zranění. Quarterback Josh Allen řekl, že pondělní události budou něčím, co tým zůstane.

"Někteří lidé se navždy změní poté, co budou na hřišti a budou toho svědky a budou cítit ty emoce," řekl Allen. "Ale aktualizace, které o Damaru stále dostáváme, nám opravdu zvednou náladu." Opírat se o sebe, mluvit spolu. Měli jsme několik velmi otevřených, upřímných a hlubokých rozhovorů.“

McDermott i Allen se zeptali, zda budou Bills připraveni hrát tuto neděli proti New England Patriots, odpověděli, že tým ano. Allen řekl, že rozhovor týmu s Damarovým otcem, Mario Hamlinem, tento týden jim dal motivaci tlačit kupředu.

"Mario (Hamlin) s námi mluvil jako s týmem a o věcech, které nám řekl. Opravdu nám to neřekl, požadoval nás. Nemůžete nerespektovat jeho žádost jít ven a vydat se dopředu těm nejlepším naše schopnosti,“ řekl Allen. "Samozřejmě teď budeme hrát s méně těžkým srdcem. (čtvrteční) zprávy, bylo tam hodně slz radosti, to vám řeknu. Vědět, že to chce on, to chce jeho táta, myslím, že chlapi jsou nadšený, že se tam dostaneme."

Bývalý americký chirurg: Chcete ocenit Damar Hamlin? Naučte se KPR. Bylo to pro něj zásadní.

NFLPA nabízí „velmi optimistickou“ aktualizaci

Dr. Thom Mayer, lékařský ředitel Asociace hráčů NFL, řekl, že „všechny známky jsou vysoce optimistické“ a že Hamlin se probudil mnohem dříve, než se očekávalo.

Očekává se, že se zcela neurologicky uzdraví, i když stále existují překážky, které musí překonat, než se tak stane, řekl Mayer.

Mayer řekl, že zkontroloval videokazetu incidentu v pondělí a zjistil, že tři vysoce vyškolení zdravotníci z pohotovosti stáli do 30 yardů od místa, kde Hamlin zkolaboval na hřišti, a pomohli mu zachránit život.

Mayer dodal, že v kombinaci s prvotřídní péčí, které se mu dostalo, Hamlinova vlastní odvaha a boj umožnily jeho uzdravení.

Mezi další zajímavosti z hovoru patří:

– Prezident NFLPA JC Tretter řekl, že to bylo okamžité a jednomyslné stanovisko výkonného výboru svazu, že hra nebude obnovena v pondělí večer. Okamžitě byl zahájen dialog s bengálským bezpečnostním Michaelem Thomasem, členem výkonného výboru, a také s vedoucími odborů v obou šatnách. Bylo jasné, že ani jeden z týmů tu noc nenastoupí na hřiště, řekl Tretter.

Pokud jde o „pět minut na zahřátí“ před obnovením kontroverze ve hře, výkonný ředitel NFLPA DeMaurice Smith řekl, že se zainteresovanými stranami ligy nediskutoval o časovém rámci pro restart hry.

-Všechny výzvy NFLPA zdůrazňovaly duševní zdraví, řekl Tretter, a unie je připravena poskytnout zdroje členům, kteří o to požádají.

„Pokud se na posezónní pole přidá osmý tým, což povede k dodatečnému plánovanému pracovnímu vytížení pro sezónu, liga by podle základních pravidel kolektivní smlouvy musela jednat s odbory, řekl Smith.

Lékaři chválí Billsův zdravotnický personál vstřícnost

Dr. Pritts pochválil výcvikový personál Bills za to, že okamžitě rozpoznali, že se nejedná o běžné zranění a že jde o něco mnohem vážnějšího. Stěžejní byla také aktivace záchranného týmu.

"Opravdu to šlo stejně dobře, jako by něco takového mohlo jít za velmi náročných okolností, a oni odvedli fantastickou práci, proto jsme dnes tady," řekl Pritts.

Contents